IMPLANTOLOGIA ORTOPEDYCZNA-MODELE KOŚCI

Oferujemy szeroki zakres ortopedycznych modeli szkoleniowych. Te anatomiczne modele przeznaczone są do szkoleń z implantacji, wykonywania zespoleń, do całkowitej wymiany stawu kolanowego, lub operacji stawu biodrowego. PROMEDICUS oferuje również w pełni funkcjonalne demonstratory wraz z wiązadłami i statywem stołowym. Posiadamy również ortopedyczne modele przeznaczone do nauki szycia tkanek mięśni i skóry. Modele te posiadają również warstwę tkanki tłuszczowej, co w pełni imituje warunki, z którymi studenci/lekarze spotykają się podczas praktyki medycznej. Te ortopedyczne modele przygotowane są do nauki nacinania skóry i mięśni a następnie do ich szycia.

Modele te oferowane są w kilku wariantach:, jako typowe prezentery ekspozycyjne (w tym modele transparentne - przeźroczyste pozwalające „wejść” wgłąb kości i poznać szczegóły każdego systemu implantologicznego) modele szkoleniowe z wewnętrznymi kanałami szpikowymi wykonane w wersji z zewnętrzną warstwą imitującą tkankę kostną zbitą oraz wewnętrzną tkankę gąbczastą.

W naszej ofercie modeli anatomicznych posiadamy również modele zaprojektowane przez naszych klientów, które spełniają ich indywidualne potrzeby w zakresie prezentacji ich produktów. Poniżej znajdziecie państwo listę produktów dedykowanych dla chirurgów i lekarzy. 

Poniżej przedstawiamy naszą ofertę na kości kompozytowe przeznaczone do prowadzenia szkoleń z implantologii ortopedycznych.
Uchwyt do modeli
Uchwyt do modeli
  • Uchwyt do modeli
Uchwyt do modeli, stabilizuje model kości podczas szkolenia. Przeznaczony jest do mocowania kości udowej i kości piszczelowej PROMEDICUS. Wymaga wykonania w modelu kości dwóch otworów po przeciwnej stronie modelu w stosunku do powierzchni na której prowadzone jest szkolenie. Wymiary otworów: średnica 5 mm i głębokości 5 mm. Długość całkowita 390 mm, szerokość 53 mm, wysokość 50 mm.
 
Numer katalogowy 20-9000
Model do nauki zakładania szwów 00-5000
Model do nauki zakładania szwów 00-5000
  • Model do nauki zakładania szwów 00-5000
  • Model do nauki zakładania szwów 00-5000
Model do nauki zakładania szwów oraz węzłów chirurgicznych. Zestaw przeznaczony jest do treningu technik nacinania i szycia chirurgicznego skóry. Fantom wykonany jest z miękkiej elastycznej warstwy skórnej nałożonej na rdzeń z imitacji tanki tłuszczowej i mięśniowej. Zapewnia realistyczne wrażenia zakładania szwów. Model posiada charakterystyczną strukturę skóry z widocznymi porami i pomarszczeniami. Miękki i podatny materiał gwarantuje, że szwy nie zostaną zerwane przy próbie naciśnięcia miejsca rany. Model można zszywać wielokrotnie. Po widocznym zużyciu skóry w miejscach zakładania szwów, można wykonać na modelu kolejne nacięcia w innych miejscach i prowadzać dalsze ćwiczenia. Wymiary modelu 140 mm x 100 mm x 60 mm. Numer katalogowy: 00-5000.
Staw kolanowy lewy - prezenyer 40-1020
Staw kolanowy lewy - prezenyer 40-1020
  • Staw kolanowy lewy - prezenyer 40-1020
  • Staw kolanowy lewy - prezenyer 40-1020
  • Staw kolanowy lewy - prezenyer 40-1020
Staw kolanowy lewy demo - prezenter. Model czynnościowy prezentacyjny z więzadłami stawowych umieszczony na podstawie. Wykonany w wersji materiałowej B z twardą zewnętrzną warstwą kości i miękką wewnętrzną. Szerokość panewki stawowej 76 mm, wysokość: 325 mm, wymiary podstawy 110 mm x 110 mm.

Modele te, mogą być wykonane w wersji indywidualnej mającej za zadanie prezentację produktu klienta. Prosimy o kontakt bezpośredni, mający na celu omówienie szczegółów Państwa wymagań oraz warunków cenowych.

Numer katalogowy: 40-1020B
Staw udowy prawy-prezenter 40-1031
Staw udowy prawy-prezenter 40-1031
  • Staw udowy prawy-prezenter 40-1031
  • Staw udowy prawy-prezenter 40-1031

Staw udowy prawy-prezenter. Model czynnościowy prezentacyjny z więzadłami stawowymi umieszczony na podstawie. Kość udowa wykonana w wersji materiałowej B z twardą zewnętrzną warstwą kości i miękką wewnętrzną oraz kością miedniczną wykonaną z jednorodnego materiału w wersji C. Panewka stawowa o średnicy 49 mm. Całkowita wysokość 285 mm, szerokość 200 mm, wymiary podstawy 110 mm x 110 mm.

Modele te mogą być wykonane w wersji indywidualnej mającej za zadanie prezentację produktu klienta. Prosimy o kontakt bezpośredni mający na celu omówienie szczegółów Państwa wymagań oraz warunków cenowych.
Numer katalogowy 40-1031B