IMPLANTOLOGIA STOMATOLOGICZNA-MODELE KOŚCI

W naszej ofercie modeli stomatologicznych posiadamy modele żuchwy, szczęk, fantomy, modele do badań mechanicznych zespoleń, modele transparentne i modele do podnoszenia zatok szczękowych. Produkowane przez nas modele dentystyczne kości są wykorzystywane podczas prowadzenia szkoleń z implantacji stomatologicznej, warsztatów w zakresie podnoszenia zatok, kursów z wykonywania augmentacji (uzupełnień kostnych po wypadkach, wypełnianiu ubytków kości wyrostka zębodołowego przed implantacją), szkoleń w zakresie zespoleń po urazach twarzoczaszki. Nasze modele dentystyczne kości stosowane są z powodzeniem podczas treningów technik mocowania i rekonstrukcji złamań górnej i dolnej szczęki, odbudowy kości twarzy oraz chirurgicznego leczenia złamań kości twarzy. Produkowane przez nas modele anatomiczne kości są używane również do wykonywania badań mechanicznych kości w tym badania obciążenia kości z zastosowaniem mikro- i mini płytki wraz ze śrubami.

 Żuchwy i szczęki wytwarza się z tworzywa o parametrach identycznych do kości naturalnej. Modele mogą być łatwo nawiercane, rozwiercane i cięte.

Nasze modele i fantomy możemy dostosować do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Bazą dla nas w tych działaniach jest dostarczony przez klienta prototyp.  Standardowa gęstości naszych modeli kości to z reguły D2 / D3. Produkujemy również modele w innych gęstościach np.  D1 i D4 w zależności od indywidualnych potrzeb. Obecnie w naszej ofercie mamy pełny zakres modeli dla chirurgów stomatologicznych jak i stomatologów.

Poniżej przedstawiamy naszą ofertę na kości kompozytowe przeznaczone do prowadzenia szkoleń z implantologii stomatologicznej.

Oferujemy również szablony chirurgiczne przeznaczone do szkoleń z implantacji. Umożliwiają planowanie leczenia implantologicznego i przeprowadzenie szkoleń z wykorzystaniem plików CT, STL oraz druku 3D. Oferujemy nasze modele do szkoleń implantologicznych wraz z plikami DICOM i STL.

Pliki do wykonania szablonów można pobrać z naszej strony internetowej. Możemy je również dostarczyć wraz z modelami. Pliki te dostępne są dla modeli 10-1030, 10-3040, 10-3050, 10-5070,

Istnieje również możliwość dostarczenia szablomów w oparciu o pliki i informację o planowanej procedurze implantologicznej.
Model błony śluzowej 10-6000
Model błony śluzowej 10-6000
 • Model błony śluzowej 10-6000
 • Model błony śluzowej 10-6000
Model błony śluzowej przeznaczony do nauki technik szycia w chirurgii stomatologicznej. Zbudowany jest z ergonomicznej podstawy na której mocowana jest wymienna błona śluzowa (w zestawie dwie wymienne śluzówki). Błona ta ma zróżnicowaną twardość i charakterystyczną odmienną budowę w warstwie wierzchniej i sąsiadującej z kością. Fantom śluzówki umożliwia krok po kroku naukę techniki szycia stosowanego w chirurgii stomatologicznej Dzięki dużej powierzchni umożliwia on wykonanie wielu nacięć na których można prowadzić szkolenia. Wymiary modelu 120 mm x 100 mm x 35 mm.
Numer katalogowy: 10-6000
Bloki ze sztywnej piany do badań mechanicznych 50 x 50 x 50 - 10-9015
Bloki ze sztywnej piany do badań mechanicznych 50 x 50 x 50 - 10-9015

  Bloki ze sztywnej piany do badań mechanicznych systemów implantacyjnych o wymiarach 50 x 50 x 50 mm. Właściwości materiału zapewniają pełne odwzorowanie cech szerokiej gamy kości ludzkich, pozwalając na dobranie odpowiedniej gęstości w badaniach mechanicznych. Bloki dostępne sa w czterech gęstościach porównywalnych do D1, D2, D3, D4 w przedziale gęstości odpowiadającym wymaganiom ASTM F-1839-08 w zakresie od 0,08 g / cm3 do 0,80 g / cm3.
  Materiał z którego wykonane są bloki jest dobrą alternatywą w badaniach mechanicznych dla kości zwłok ludzkich. Stała sztywna pianka poliuretanowa zapewnia jednolitą strukturę, przy czym zmiana gęstości wynosi +/- 10%. Spełnia ona wymagania ASTM F-1839-08 "Standardowa Specyfikacja Sztywnej Pianki Poliuretanowej do stosowania jako standard do testowania sprzętu ortopedycznego" w zakresie gęstości, stabilności wymiarów, pęknięć, pustych przestrzeni, wytrzymałości na ściskanie, itp. Poniżej podano przybliżone główne parametry mechaniczne bloków:
   

  Gęstość w skali D1-D4

  Twardość kości wg. Shore D

  Wytrzymałość na ściskanie [N/mm²]

  Wytrzymałość na zginanie [N/mm²]

  Gęstość  [g/mm³]

  D1

  76

  34

  30

  0,7

  D2

  63

  20

  20

  0,5

  D3

  47

  10

  8

  0,245

  D4

  37

  5

  6

  0,325

   

  Produkowane bloki piankowe mogą być laminowane. Możemy im również nadać prawie dowolny kształt dostosowany do potrzeb klienta. Posiadamy również możliwość obróbki bloków za pomocą CNC co zapewnia możliwość przygotowania próbek dla szerokiego zakresu badań biomechanicznych jak i do właściwej demonstracji produktów implantologicznych.

  Numer katalogowy: 10-9015.